Pirmo kurso studentas uždirba dvigubą pergalę Nacionaliniame internetiniame teismo medicinos čempionate

Laisvųjų menų koledžo Nevados debatų komanda kovo 17–20 d. vykusiame Nacionaliniame internetinio teismo ekspertizės čempionate laimėjo pagrindinį prizą. Pirmųjų metų debatininkė Hannah Branch iškovojo čempionės titulą dviejose atskirose varžybose, padėdamas mažai, bet galingai penkių žmonių komandai pretenduoti į vietą tarptautiniame turnyre.

Dalyviai iš 35 kolegijų ir universitetų iš 16 valstijų visoje šalyje dalyvavo šių metų nacionaliniame internetiniame teismo ekspertizės čempionate.

Nacionalinę internetinę teismo ekspertizę 2020 m. sukūrė keli kalbų ir debatų treneriai Pietų Kalifornijoje, staiga atšaukus daugumą koledžo čempionatų turnyrų.

Turnyre naudojamas formatas yra Tarptautinės viešųjų debatų asociacijos (IPDA) formatas, kuriame varžovai ir jų oponentai paeiliui atmeta temas, kol penkių temų sąrašas baigiasi iki vienos. Tada jie turi 30 minučių tyrinėti ir pasiruošti 30 minučių diskusijoms.

Turnyrui įpusėjus, Branch pateko į IPDA eliminavimo etapą po to, kai baigė preliminarias rezultatu 4:0 ir iš savo teisėjų gavo tris puikius balus. Dėl to „Branch“ pelnė pirmąją vietą.

Šis renginys buvo didžiausias turnyre, kuriame dalyvavo 74 dalyviai.

Brachas buvo pripažintas trečiuoju bendru pranešėju – atskiras apdovanojimas, nesusietas su pergalėmis ir pralaimėjimais, remiantis teisėjų balais. Ji nuo pirmosios vietos atsiliko vos 1,33 taško (388 prieš 389,33).

Paskutinę turnyro dieną Branch baigė turnyrą aukso medaliu paskutiniame Impromptu etape. Šiame ture aukso medalius gavo du mokiniai, skaičiuojant iš 33 dalyvių. Kadangi tai buvo finalas, o Branch gavo aukščiausią teisėjų reitingą, ji užėmė pirmąją vietą ir buvo karūnuota turnyro čempione.

„Paskutinio Hanos turo pasirodymai buvo tiesiogiai transliuojami, kad žiūrovai galėtų žiūrėti“, – sakė Philipas Sharpas, debatų komandos treneris ir komunikacijos studijų kriminalistikos direktorius. „Didžiuojuosi matydama tuos pasirodymus, nes jie yra sunkaus darbo ir atsidavimo sezono rezultatas.

Apskritai debatų komanda užėmė lygiąją penktąją vietą kartu su San Diego valstija. Komanda finišavo už daug didesnių būrių iš Šiaurės Ilinojaus universiteto, Bowling Green valstijos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir Weberio valstijos universiteto.

„Nekantrauju pamatyti programą, kuri tęs savo sėkmės istoriją ir grįš į asmenines varžybas“, – sakė Sharpas.

Toliau debatų komanda vyks į Abilene, Teksase, kur studentai ir treneriai keliaus pirmą kartą nuo 2020 m. kovo mėn. Tarptautinės viešųjų debatų asociacijos (IPDA) čempionatas vyks Abilene Christian universitete balandžio 7–11 d.