Tshiebwe vėl šviečia, Ne. 7 Kentukis įveikė Floridą 71:63

Kentukio gynėjas Kellanas Grady (31) per pirmąjį NCAA koledžo krepšinio rungtynių kėlinį, šeštadienį, 2022 m. kovo 5 d., Geinsvilyje, Fla.  (AP nuotrauka / Mattas Stamey)

Kentukio gynėjas Kellanas Grady (31) per pirmąjį NCAA koledžo krepšinio rungtynių kėlinį, šeštadienį, 2022 m. kovo 5 d., Geinsvilyje, Fla. (AP nuotrauka / Mattas Stamey)

AP

Oscaras Tshiebwe’as pelnė 27 taškus ir atkovojo 15 kamuolių ir pelnė 25-ąjį dvigubą dublį sezone, o Nr. 7 Kentucky šeštadienį įveikė Floridą 71:63 ir užsitikrino Nr. Kitą savaitę vyksiančiame Pietryčių konferencijos turnyre užėmė 3 vietą.

„Wildcats“ (25:6, 14:4 SEC) baigė dviejų rungtynių slydimą lygoje ir Geinsvilyje laimėjo ketvirtą iš eilės. Jie niekada neatsiliko šiame, ir Tshiebwe buvo pagrindinė priežastis.

6 pėdų 9, 255 kilogramus sveriantis puolėjas ir metų rinktinės žaidėjas kandidatas pelnė 17 iš 19 Kentukio taškų per 7 1/2 minutės, įskaitant abu kėlinius. Po to, kai Floridos valstija 16 taškų persvarą sumažino iki šešių, jis atsakė dunksodamas pirmajame kėlinyje, o po pertraukos buvo geriausias.

Jaunesnysis pelnė pirmuosius 11 komandos taškų antrajame kėlinyje – visa tai beveik iš karto padidino dviženklę „Wildcats“ persvarą.

Ir kai „Gators“ (19-12, 9-9) vėl pavėlavo, Tshiebwe atsakė dėjimu ir padarė 10 taškų žaidimą, likus žaisti maždaug 3 minutes.

Gerokai prieš tai jis jau buvo užrakinęs 13-ą dvigubą dublį iš eilės.

Tshiebwe pelnė 11 iš 16 įvarčių ir puikiai atliko penkis metimus iki baudų metimų linijos. Jis pridėjo du blokus ir tris perimtus kamuolius, iš kurių vienas atvedė į tritaškį.

Svečiams 13 taškų pridėjo Sahviras Wheeleris, 11 – Kellanas Grady.

Colinas Castletonas pelnė 23 taškus ir atkovojo 11 kamuolių. Anthony Duriji grįžęs po čiurnos traumos, dėl kurios jis praleido dvejas rungtynes, pridėjo 10 taškų.

„Gators“ tikėjosi, kad išparduotas namų finalas ir senjorų diena suteiks papildomos motyvacijos prieš vieną geriausių lygos komandų. Tačiau nepadėjo net Keyontae Johnson sugrįžimas į teismą.

2020 m. gruodį per rungtynes ​​pargriuvęs ir nuo to laiko nesportavęs bei nežaidęs Johnsonas gavo iškilmingą startą. Johnsonas atsigulė ant grindų pirmą kartą iš dviejų atidarymo patarimų, o po to, kai pabučiavo grindis, paliko plojimus.

Kentukio treneris Johnas Calipari buvo tarp tūkstančių plojimų ir net apkabino Johnsoną, kai šis išvyko iš žaidimo. Johnsonas vėl persirengė gatvės drabužiais ir užėmė įprastą vietą ant suolo.

APKLAUSOS POVEIKIS

Kitą savaitę vyksiančiame „Associated Press“ vyrų koledžų krepšinio rinkimuose Kentukis gali sugrįžti į geriausių penketuką, priklausomai nuo to, kas nutiks vėliau šeštadienį.

DIDELĖ NUOTRAUKA

Kentukis: Neskaičiuokite, kad laukinės katės gavo „Ne“. 1 vieta NCAA turnyre. Neabejotina, kad jie turi pakankamai gylio ir talento laimėti lygos turnyrą Tampoje, o tai gali paskatinti juos aplenkti Auburną ir tapti viena iš keturių pirmaujančių vietų.

Florida: „Gators“ turės laimėti dvi ar tris SEC turnyro rungtynes, kad galėtų žaisti penktą kartą iš eilės NCAA. Tai didelis prašymas komandai, kuri visą sezoną buvo tokia nenuosekli.

KITAS

Kentukis gauna pratęstą pertrauką prieš prasidedant SEC turnyro penktadienį.

Floridos valstija turnyre žais ketvirtadienį ir greičiausiai jai reikia daug pastangų, kad patektų į NCAA aikštelę.